Okolí

Oživení Zlechovského hotelu

Můžete si přečíst: Článek o nás v Plumlovském zpravodaji …

Článek: Jak vypadal Zlechov před 100 lety

Půjčovna ELEKTROKOL

 

Hotel Zlechov stojí v místě, kde se v minulosti rozkládaly středověké rybníky. Největší z nich se jmenoval  Zlechov, podle něhož byl pojmenován i kdysi slavný hotel. Po první světové válce postavil Alois Vojáček u Zlechovského rybníka výletní hospodu. Ta se stala oblíbeným místem nejen místních rybářů, ale i obyvatel Prostějova. V roce 1942 hospoda vyhořela. Po druhé světové válce nechal na stejném místě postavit Robert Víšek stavitelem J. Páclem z Plumlova hotel Zlechov. Hotel byl otevřen od roku 1948. V tehdejší době hotel nechyběl v žádném katalogu ubytování. Nabízel jedenáct dvoulůžkových pokojů, restauraci, kavárnu, výčep a vinárnu. Jeho provoz byl celoroční. Byl hodně využíván k různým oslavám, svatbám, zvěřinovým hodům. Do hotelu se pravidelně sjížděla prostějovská společenská smetánka. V roce 1956 došlo ke znárodnění a hotel převzala Jednota Prostějov. Ta hotel provozovala dalších téměř 40 let. V roce 1992 se o Zlechov přihlásili dědicové prvního majitele, Ivo a Richard Víškovi. Do roku 1999 hotel pronajímali, poté se rozhodli ho prodat.

Naučná stezka kolem přehrady

Plumlov nabízí krásnou procházku či projížďku na kole, dlouhou přibližně 3 – 5 km kolem Plumlovské přehrady. Během této procházky narazíte na Hotel Zlechov, kde je možné zastavit se na poctivou českou kuchyni z prvotřídních čerstvých surovin a domácí zákusky.

Plumlovská přehrada se nachází na říčce Hloučele, což je přibližně 3 km západně od města Prostějova. Je jednou z našich nejstarších přehradních nádrží. Na každé straně přehrady je jedna velká pláž. Na severní straně ve Stichovicích se nachází písčitá pláž s mírným spádem dna bez oplocení. Na jižní straně v Mostkovicích je písčitá a travnatá pláž.

 

Zámek Plumlov

Zámek Plumlov se nachází ve městě Plumlově, které leží 8 km od Prostějova na úpatí Drahanské vrchoviny. Zámek nabízí tři prohlídkové trasy. První trasa zahrnuje prohlídku zámku, na druhé trase je možné si prohlédnout pohádkové sklepy. Třetí trasa probíhá pouze na objednávku a zahrnuje například nikdy neobývané prostory 4. a 5. patra. Oficiální stránka zámku: http://www.plumlov-zamek.cz/

 

Letní kino Mostkovice

Letní kino v Mostkovicích leží jen několik desítek metrů od vodní hladiny přehrady. Pravidelně zde v letních měsících probíhá program, viz. http://www.letnikino.cz/program.html.